Pagrindinis logotipas

Autoservisas Kaune, Raudondvario pl.166

Kilo klausimų? Skambinkite!

+370 614 88 383


Ratų suvedimas Kaune

Ratai - neatsiejama kiekvienos motorinės transporto priemonės dalis. Tam, kad riedėtume saugiai ir be pavojų, šią automobilių dalimi reikia rūpintis taip pat atidžiai kaip ir visomis kitomis. Neabejotinai ateina laikas, kai automobilio priežiūros metu iškyla klausimas, ar mano ratų suvedimas yra tinkamas. Kodėl apskritai kyla tokio pobūdžio klausimas?

Visų pirma, ratų suvedimas yra procesas, kurį gali iššaukti kitų transporto priemonės sistemų gedimai, keitimai dėl susidėvėjimo ar kiti pataisymai. Ratų suvedimas yra rato pasukimo kampų nustatymas, darantis įtaką degalų kiekiui, kurį suvartoja automobilis, bei judėjimo trajektorijai ir visam transporto priemonės valdymui. Nederėtų pamiršti, kad būtent nuo ratų suvedimo priklauso ir automobilio padangų ilgaamžiškumas - tinkamas rato kampų nustatymas leidžia padangas naudoti taupiau ir mažiau jas nudėvint.

Jeigu Jūsų automobilio ratų suvedimas nėra tinkamas, didesnė tikimybė, kad Jums bus sunkiau išlaikyti savo automobilį tinkamoje trajektorijoje - kitaip tariant, netinkami ratų parametrai neleidžia automobiliui važiuoti tiesiai. Atitinkama ratų priežiūra taip pat lemia automobilio manevringumą ir leidžia padangoms geriau “klausyti” vairo komandų. Taigi, jeigu norite išvengti automobilio slydimų į šoną, tinkamai suvesti ratus yra būtina.

Kada yra rekomenduojama tikrinti ratų suvedimą? Tokią procedūrą atlikti rekomenduojama kas 10-15 trūkstančių nuriedėtų kilometrų, jeigu remontavote važiuoklę ir keitėte kurią nors jos dalį, montavote naujas pakabos spyruokles (tiek aukštesnes, tiek žemesnes), jeigu dėjote pastorintas gumines tarpines po automobilio spyruoklėmis, senas padangas keitėte naujomis (aktualu keičiant sezonines padangas) ar nusprendėte pakeisti padangų ratlankius. Visa tai gali būti priežastys, iššaukiančios ratų kampų nustatymų pasikeitimus

Jeigu jaučiate, kad sumažėjo automobilio manevringumas ar pastebite “traukimą” į kurią nors pusę, turėkite omeny, kad atėjo laikas patikrinti transporto priemonės padangų suvedimą - dėl tokio automobilio elgesio gali būti kaltas jis. Kita vertus, gali būti, kad suprastėjęs automobilio manevringumas ir išsilaikymas tiesioje trajektorijoje yra kitų problemų signalas - tai gali lemti ir skirtingas padangų slėgis, nevienodas padangų nusidėvėjimas, deformuotos padangų detalės ir t. t.

Net jeigu aiškių požymių dėl suprastėjusio automobilio manevringumo nėra, rekomenduojama bent kartą per metus atlikti ratų kampų nustatymo procedūrą - taip užtikrinsite ir savo, ir kitų eismo dalyvių saugumą kelyje.

Kaunas

Raudondvario pl. 166
LT‐47173, Kaunas
El.paštas: info@halda.lt
Tel.: +370 614 88383
8‐37 384231
Pareiškimas apie slapukus